Jest jednomyślne absolutorium dla Zarządu Powiatu Żyrardowskiego

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu Żyrardowskiego z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. I jest to bodaj historyczne absolutorium, bo od lat po raz pierwszy uchwałę podjęto jednomyślnie. Tym razem klub PO, będący w opozycji, nie tylko nie wstrzymał się od głosu, ale zagłosował za. W dodatku dwukrotnie. Raz w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Żyrardowskiego za 2012 rok i po raz drugi w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Żyrardowskiego z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Starosta Wojciech Szustakiewicz był zaskoczony, ale usatysfakcjonowany takim wynikiem głosowań.

-Nie spodziewałem się takiego głosowania, bo był to bardzo trudny budżet, niemal bez inwestycji i skupiony na oszczędnościach. Mam nadzieję, że kryzysowy rok przekonał opozycję, że warto docenić starania, by nie przekroczyć maksymalnego dopuszczalnego zadłużenia- skomentował starosta.

 

-Postanowiliśmy, że każde z nas zagłosuje nie politycznie, ale zgodnie ze swoim sumieniem, tłumaczył po głosowaniu radny PO Jarosław Szafaryn. To miał być akt dobrej woli ze strony powiatowej opozycji i żyrardowskiej PO.

Nie wykluczone, że miała to być też sugestia w stronę opozycji w Radzie Miejskiej miasta Żyrardowa, która po południu miała odwołać dwu wice przewodniczących nomen omen PO. Niestety opozycja w Radzie Miasta nie chciała wykazać się apolitycznym działaniem i wice przewodniczących odwołała. Opozycja (Przymierze dla Żyrardowa, PiS, Bezpartyjne Centrum i Żyrardów Tak Po Prostu, i Porozumienie Samorządowego Żyrardów) ma jeszcze szansę zrewanżować się w czasie głosowania nad absolutorium. Czy to jednak zrobi? Trudno ocenić. /Anna Wrzesień

Reklama