Piłka nożna: Żyrardowianka goni lidera

Trzecią porażkę z rzędu odnieśli piłkarze trzecioligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Tym razem przegrali na własnym stadionie z Omega Kleszczów aż 1:4. Honorowe trafienie było autorstwem Michała Bala. W tabeli grodziszczanie zajmują 11. miejsce z 28 pkt. Nad strefą spadkową mają 10 pkt. przewagi. W środę 22 maja zmierzą się w meczu 25. kolejki ze Startem w Otwocku.

W mazowieckiej IV lidze gr. południowej po golach Marcina Jakóbiaka, Pawła Jakóbiaka i Tomasza Sieńskiego Żyrardowianka wygrała na wyjeździe z Józefowią Józefów 3:0.  Lider Pilica Białobrzegi zremisowała 2:2 z Mazowszem Grójec. Strata żyrardowian do Pilicy wynosi teraz 5 pkt.

Mszczonowianka po dwóch meczach bez zwycięstwa wreszcie wygrała. Podopieczni Rafała Dopierały trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Okęciem Warszawa zapewnili sobie po golu Tomasza Bogołębskiego. Mszczonowianie mają teraz 40 pkt. i zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli.

Rezerwy Znicza Pruszków przegrały na własnym stadionie 1:3 ze Spartą Jazgarzew. Jedyne gola dla gospodarzy strzelił Dawid Jankiewicz w 3 min. spotkania. Później do siatki trafiali tylko rywale. Znicz II ma teraz 30 pkt. i jest na 10. miejscu w tabeli.

W środę 22 maja w zaległej 17. kolejce spotkań, która nie mogła być rozegrana w pierwotnym terminie z powodu przedłużającej się zimy,  Żyrardowianka zmierzy się z Mazowszem Grójec, Znicz II Pruszków podejmować będzie Wulkan Zakrzew, a Mszczonowianka zagra na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew. Wszystkie mecze rozpoczną się o 17.30

W gr. północnej mazowieckiej IV ligi Bzura Chodaków nie dała rady Mławiance przegrywając na własnym boisku 2:5. Gole dla gospodarzy zdobyli Robert Hyży i Krystian Wiśniewski. W tabeli Bzura jest nadal na 14. spadkowym  miejscu ze stratą 9 pkt. do miejsca pozwalającego grać w barażach o utrzymanie w lidze. W środę w kolejnym meczu ligowym Bzura zmierzy się z rezerwami Wisły Płock.

 

Reklama