Powiat żyrardowski walczy z podtopieniami

Powódź w powiecie żyrardowskim. Zapowiadane obfite opady deszczu wypełniły małe lokalne rzeczki w powiecie żyrardowskim i zalewają okolice Korytowa, miasto Żyrardów i gminę Wiskitki. W Korytowie wezbrana woda w nocy z wtorku na środę przerwała ulicę Krótką, informuje starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz. Woda podeszła też pod domy części mieszkańców. Trzeba było otworzyć śluzy i upuścić wody ze zbiornika, aby przystąpić do napraw, informuje starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz.

Niestety większa ilość wody, sprawiła, że koryta rzek nie nadążyły jej odbierać. Fala rozlała się po ulicach Żyrardowa. W środę zalała park między torami i ulicą Okrzei oraz Ulicę Wyspiańskiego.

Od kilku dni z powodu wysokiej wody i ryzyka wywracania się drzew jest też zamknięty Park Dittricha. To bodaj pierwsza taka sytuacja od lat. Dramatycznie sytuacja wygląda też w Gminie Wiskitki, przez które po Żyrardowie przechodzi fala i wylewa w wielu miejscach. Tylko w nocy z wtorku na środę, odebrano 15 zgłoszeń o podtopieniach w gminie Wiskitki.

W powiecie pracuje sztab kryzysowy, w stan gotowości postawione są też straż pożarna i policja.

W związku z wodami występującymi z rzek i rowów na terenie Gminy Wiskitki, wójt Grzegorz Miastowski powołał Sztab Kryzysowy i uruchomił specjalny telefon kontaktowy 661-043-745. Pod tym numerem mieszkańcy gminy mogą zgłaszać zalania i podtopienia, a sztab dysponuje pomoc jednostek OSP./red

Reklama