Turniej piłki nożnej w Studzieńcu

W ramach programu profilaktycznego „Jestem kibicem przez duże K” w dniu 17 maja na terenie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu odbył się V Turniej Piłki Nożnej. W turnieju na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie oraz Dyrektora Zakładu Poprawczego w Studzieńcu wzięło udział dziewięć drużyn. Triumfowała reprezentacja Studzieńca, która poza zajęciem pierwszego miejsca mogła poszczycić się najlepszym bramkarzem całego turnieju.

 Już po raz piąty na terenie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu odbył się turniej piłki nożnej będący regionalną podsumowaniem realizowanego rządowego programu profilaktycznego „Razem Bezpieczniej” kształtującego pozytywne zachowania dzieci i młodzieży jako uczestników imprez sportowych pod nazwą ,,Jestem kibicem przez duże K’’.

Ogólnopolski program profilaktyczny ma na celu szerzenie pozytywnych zachowań kibiców w trakcie różnego rodzaju imprez sportowych. W trakcie piłkarskich rozgrywek można było obejrzeć wystawę prac plastycznych z całej Polski, a także wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez wychowanków Zakładu Poprawczego w Studzieńcu.

Rywalizacja odbywała się boisku trawiastym. Ostateczna klasyfikacja drużyn wyglądała następująco: I miejsce– Zakład Poprawczy w Studzieńcu, II miejsce – Zespół Szkół z Mszczonowa, III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 ze Skierniewic, a IV miejsce – Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa

Tytuł najlepszego strzelca całych zawodów zdobył reprezentant Zakładu Poprawczego w Konstantynowie Łódzkim Konrad Raciborski, a równie zaszczytny tytuł najlepszego bramkarza przypadł reprezentantowi Studzieńca Damianowi Czerwonce.

Każda z drużyn za udział w turnieju otrzymała puchar, pamiątkowy dyplom oraz piłkę nożną, a po sportowej rywalizacji wszyscy zgodnie udali się na poczęstunek.

sierż. Anna Rabas- Szarska

KPP Żyrardów

 

Reklama