Zieliński podziękował wiceprzewodniczącym

Karuzela polityczna ruszyła. Prezydium Rady Miasta Żyrardowa znów bez wice przewodniczących. O odwołanie swoich zastępców Jerzego Naziębło(PO) oraz Roberta Loppe (PO) tym razem wystąpił na wtorkowej Sesji Rady Miasta (28 maja) przewodniczący Rady Miasta Bogdan Zieliński (Wspólnota). Jak uzasadniał swój wniosek, nie chodzi o persona jego zastępców, ale symboliczny sprzeciw wobec złej polityki prezydenta Andrzeja Wilka wspieranego przez członków PO, w tym wice przewodniczących.

W odpowiedzi na wniosek, o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Bogdana Zielińskiego wniosła Anna Maria Kozłowska (PO), uzasadniając że przewodniczący kompromituje się i Radę Miasta nieustannie popełniając pomyłki i nie troszcząc się o regulaminy i zasady.

Ostatecznie Radni Rady Miejskiej przyjęli do porządku obrad punkt pod nazwą odwołanie wice przewodniczących. W niejawnym głosowaniu za odwołaniem Jerzego Naziębło opowiedziało się 10 radnych, 7 było przeciwnych, 1 głos był nieważny.

Za odwołaniem Roberta Loppe opowiedziało się 11 radnych, 7 było przeciwnych.

Tym samym dotychczasowi wice przewodniczący opuścili stół prezydialny. Nowi wice przewodniczący zostaną wybrani na kolejnej Sesji Rady Miasta. Prawdopodobnie kandydatami na wice przewodniczących będą: Ryszard Mirgos, Jan Józef Lepieszka lub Beata Marzęda- Przybysz.

To będzie już trzecia zmiana wice przewodniczących w tej kadencji. Jerzy Naziębło i Robert Loppe zastąpili: Marcina Rosińskiego i Jerzego Jankowskiego.

Na tym prawdopodobnie nie zakończą się zmiany. Dziś silna opozycja w radzie Miasta złożona z: Przymierza dla Żyrardowa, Bezpartyjnego Centrum i Żyrardów Tak Po Prostu, i Porozumienia Samorządowego Żyrardów chce odebrać PO część funkcji przewodniczących komisji./ AnW

Reklama