Zmienia się otoczenie dworca PKP w Grodzisku Mazowieckim

Nowy stylowy chodnik, nowe lampy, ławeczki i kosze. Do końca maja południowa strona ulicy 1 Maja wzdłuż dworca PKP będzie zdecydowanie bardziej elegancka. Firma wykonująca remont powinna uporać się z zamówieniem do końca miesiąca.

 Nowe solidniejsze kostki brukowe, w różnych rozmiarach i odcieniach, w jaskrawych kolorach przed przejściami dla pieszych, gdzie zaopatrzone będą w niewielkie lecz wyczuwalne wypukłości. Drobna, szlachetna kostka brukowa o zaokrąglonych krawędziach wokół drzew, studzienek, zaworów, latarni, słupa ogłoszeniowego. Krawężniki w odcieniach czerwieni i nowe eleganckie stylowe słupy oświetleniowe, donice na kwiaty, pasy zieleni, nowe ławeczki oraz kosze na śmieci. Tak w skrócie będzie wyglądała południowa strona chodnika przy ulicy ulicy 1 mają po zakończeniu prac.

Remont obejmuje odcinek od ul. 11 Listopada do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. Roboty rozpoczęła firma z Szymanowa za kwotę 285 tys zł brutto. Prace powinny zostać wykonane do 24 maja br.

To nie koniec zmian w tej części miasta. Wkrótce powinna rozpocząć się modernizacja linii kolejowej z przebudową przejść podziemnych i peronów. Powinna zniknąć kładka nad torami a pojawić się wygodne przejście podziemne łączące obie części miasta. Wreszcie powinien rozpocząć się remont dworca kolejowego łącznie z jego otoczeniem./redakcja

Reklama