Eugenia Bujak z GKŻ Mistrzynią Polski!

Eugenia Bujak, zawodniczka Grupy Kolarskiej Żyrardów, została Mistrzynią Polski w kategorii elita w wyścigu ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym rozgrywanym w Sobótce 22 czerwca. To drugi, tak znaczący sukces Gieni na szosowych Mistrzostwach Polski.

Zawodniczki miały do pokonania 110 km. Decydująca walka rozegrała się na samym finiszu, gdzie Eugenia po walce w pięknym stylu wywalczyła złoty medal i koszulkę Mistrzyni Polski.

Już w środę, zdobywając wicemistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas, pokazała że jest w świetnej dyspozycji. Zdobywając złoto ze startu wspólnego potwierdziła swoją wysoką formę.

Eugenia na trudnej technicznie trasie jechała bardzo czujnie. Wspierały ją i pomagały w wyścigu koleżanki z Grupy: Natalia Rutkowska, Milena Faryn, Ola sapieja i Sabina Napieralska. Szczególnie wszystkim zawodniczkom dawały się we znaki podjazdy w połowie trasy i przed metą. Na dwie rundy do mety poszedł decydujący atak, w którym znalazło się 7 zawodniczek: najlepsze w polskim peletonie. Każda mogła powalczyć o złoty medal. Niewiele zabrakło Milenie Faryn, aby i ona mogła załapać się do uciekającej grupy. Finisz rozegrał się na ostatnim podjeździe przed metą. Najwięcej siły i wytrwałości zachowała na koniec Eugenia i potwierdziła to zdobywając złoty medal.

Nieźle wypadła też inna zawodniczka GKŻ, Natalia Rutkowska, która w swojej kategorii wiekowej (do lat 23) zajęła 6 miejsce. Milena Faryn była 14., a Ola Sapieja 15. Sabina Napieralska nie ukończyła wyścigu. Startowała po chorobie i jej forma była niska.

To bardzo udane Mistrzostwa Polski dla zawodniczek Grupy Kolarskiej Żyrardów. Dzięki

ciężkiej i wytrwałej pracy zawodniczek oraz sztabu szkoleniowego Grupa osiągnęła wielki sukces. Zdobycie dwóch medali (srebrnego i złotego) w kategorii elita kobiet to nie lada wyczyn./ GKŻ Jarosław Potocki