Grodziscy Radni pracują na tabletach

Radni Rady Miejskiej Grodziska Mazowieckiego pracują na tabletach. Choć nie wszyscy byli przekonani, czy zakup tabletów to dobry pomysł, dziś go chwalą.

Pracę z elektronicznymi dokumentami doceniają nawet radni, którzy nie korzystali dotąd z komputera i obawiali się czy zdołają nauczyć się obsługi tabletu. Wygląda na to, że obawy były nieuzasadnione. Po szkoleniu przeprowadzonym w Urzędzie Miasta radni już potrafią korzystać choćby z podstawowych funkcji tabletu.

-Zdecydowanie obawiałam się, czy poradzę sobie z obsługą tego urządzenia. Okazuje się, że to nie jest takie trudne i już sama potrafię odbierać pocztę elektroniczną, czy przeglądać dokumenty- mówi radna Wiesława Śliwińska.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że radni mogą liczyć w razie kłopotów na pomoc pracowników Biura Rady Miasta lub Urzędu Miasta.

Wprowadzenie tabletów uprościło pracę tak pracowników biura Rady Miejskiej, którzy już nie muszą drukować tysięcy stron dokumentów, jak radnych, którzy nie muszą dźwigać setek stron papierowych dokumentów.

Zdaniem radnego Jarosława Józefowicza wydatek na tablety z budżetu miasta bardzo szybko się zwróci. Choćby z powodu oszczędności na papierze czy kosztach tuszu do kserokopiarek./red

Reklama