Srebro na szosie dla Eugenii Bujak!

Eugenia Bujak, zawodniczka Grupy Kolarskiej Żyrardów, ma już na koncie pierwszy sukces na szosie. Podczas szosowych Mistrzostw Polski 19 czerwca, Eugenia zdobyła wicemistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elita na dystansie 20 km. Do zdobycia złotego medalu zabrakło jej zaledwie 8 sekund. Złoto przypadło Kasi Pawłowskiej.

Eugenia świetnie poradziła sobie na trudnej technicznie trasie, przy częstych zakrętach, zjazdach i podjazdach. Szczególnie wszystkim zawodniczkom dał się we znaki ostatni podjazd przed metą. Temperatura również nie rozpieszczała zawodniczek: zawody odbyły się przy ponad 30 stopniach C. Mimo tych trudności Eugenia wywalczyła srebrny medal.

Bardzo dobrze wypadła inna zawodniczka GKŻ, Natalia Rutkowska, która w swojej kategorii wiekowej (do lat 23) zajęła 4 miejsce. Tu także niewiele brakło do medalu. Milena Faryn była 11., a Ola Sapieja 14.

-To bardzo udany początek Mistrzostw Polski dla naszych zawodniczek- mówi Jarosław Potocki prezes ŻKG.