W Mszczonowie zginął 19 latek z Lublina

Do tragicznego wypadku doszło w środę 29 maja br wieczorem w Mszczonowie na krajowej 50. W wyniku zderzenia busa z TIRem, śmierć na miejscu poniósł 19-letni mieszkaniec Lublina.

Do zderzenia się dwóch pojazdów przed „rondem” w Mszczonowie, doszło przed 21.00. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, w poprzek drogi leżał TIR, a pod nim znajdował się przygnieciony bus. Mimo akcji ratowniczej, nie udało się uratować 19-letniego pasażera Fiata Scudo. Ten siedział na tylnym siedzeniu, i to ta część pojazdu została najbardziej zgnieciona przez naczepę TIRa.

-Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną wypadku najprawdopodobniej było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego TIRem. W wyniku czego stracił on panowanie nad pojazdem, którym przewoził ponad 20-to tonowy ładunek- mówi Aleksandra Calik rzecznik żyrardowskiej policji. Prawdopodobnie TiR najpierw zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka Fiatem Scudo. Naczepa ciężarówki stanęła w poprzek drogi i przewróciła się na busa. Ciężarówką kierował 32-letni obywatel Białorusi.

Utrudnienia na trasie trwały przez blisko 7 godzin. /na podstawie informacji KPP Żyrardów

Reklama

Jedna odpowiedź to “W Mszczonowie zginął 19 latek z Lublina”

Trackbacks

  •