Mszczonów: po zderzeniu zapaliły się dwa tiry

Jeszcze około trzech do czterech godzin mogą potrwać utrudnienia na krajowej drodze nr 50 w Mszczonowie, po zderzeniu dwóch tirów, do którego doszło około 5.30.

Całkowicie zablokowana jest w tej chwili krajowa 50 w Mszczonowie u zjazdu na krajową ósemkę. Policja wyznaczyła objazdy z Grójca, krajową drogą nr 7 w stronę Warszawy i z Sochaczewa, krajową drogą nr 92 do Nieborowa. Ruch lokalny został skierowany przez Mszczonów.

Z wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło, kiedy jeden z kierowców  wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo. W wypadku ucierpiały dwie osoby, około 40 letni kierowca tira i jego pasażerka. Obydwoje zostali przewiezieni do grodziskiego szpitala. Drugi kierowca 54 letni mężczyzna nie doznał obrażeń.

Na skutek uderzenia zapalił się ciągnik siodłowy a następnie zajęły się naczepy tirów, wypełnione towarem. Straż Pożarna ugasiła pożar, ale droga nie została odblokowana.  Trwają czynności policyjne, które zakończą się prawdopodobnie około 13.00 informuje rzeczniczka żyrardowskiej policji Aleksandra Calik. 

 

Reklama