Piłka nożna: Początek rozgrywek już niebawem

Po krótkiej urlopowej przerwie piłkarze niższych lig rozgrywkowych przygotowują do sezonu. Trzecio i czwartoligowcy oraz zespoły ligi okręgowej pierwszą kolejkę spotkań sezonu 2013/2014 rozegrają 10 sierpnia. Dwa tygodnie później  rozgrywki wznowią piłkarze klas A i B.

Beniaminek III ligi Żyrardowianka w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Lechią w Tomaszowie Mazowieckim. Także na boisku rywala rozgrywki rozpoczną piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ich przeciwnikiem będzie Mechanik Radomsko.

W meczach sparingowych Żyrardowianka wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:0, Orłem Nieborów 3:2 oraz zremisowała z Błonianką Błonie 2:2 i Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:0. Piłkarze Pogoni po porażce z sąsiadami zza miedzy, wygrali 2:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W gronie czwartoligowców pozostali piłkarze Bzury Chodaków. Decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, który dołączył do tych rozgrywek Polonię Warszawa, a także utrzymał w IV lidze oprócz Bzury zespoły UKS Łady i Okęcia Warszawa.

Piłkarze Bzury swój pierwszy mecz w nowych rozgrywkach zagrają w Wyszkowie z tamtejszym Bugiem.

Także na wyjeździe swoje mecze inaugurujące tegoroczny sezon rozegrają czwartoligowe zespoły z Mszczonowa i Pruszkowa. Mszczonowianka zmierzy się ze Spartą Jazgarzew, a rezerwy Znicza Pruszków wyjadą na mecz do Siedlec, gdzie zmierzą się z drugą drużyną Pogoni.

Pierwszy zespół Znicza gra w II lidze i już w niedzielę 28 sierpnia w 1. kolejce podejmować będzie Stal Mielec, która w swoim dorobku ma dwa tytuły mistrza Polski.

Reklama