Relikwie Świętego Ojca Pio w Mszczonowie- posłuchaj Reportaż Dnia

 

Pięć lat od pierwszej Mszy Świętej odprawionej w powstałej w Mszczonowie drugiej parafii rozpoczyna się budowa kościoła. W sobotę, 29 czerwca parafia świętowała potrójnie. Tego dnia gimnazjaliści przystąpili do sakramentu bierzmowania, uroczyście wprowadzone zostały relikwie patrona Świętego Ojca Pio oraz poświęcony został kamień węgielny pod budowę kościoła i symboliczny, ofiarowany przez Józefa Smolorza platan.

Uroczystość koncelebrował Ordynariusz Diecezji Łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. -To jeden z trzech powstających na terenie naszej diecezji nowych kościołów, kolejne parafie pojawią się w Rawie Mazowieckiej i Kutnie.

 Pięć lat temu Wyszliśmy naprzeciw potrzebom ludzi, rozwijającego się Mszczonowa- podkreśla biskup łowicki. Przez ten czas udało się pobudować kaplicę, powstał dom, teren jest ogrodzony. Najważniejsi są jednak ludzie, parafianie, którzy wspierają proboszcza księdza Sławomira Tulina, chcą współpracować i dziś nie wyobrażają sobie niedzielnej Mszy Świętej gdzie indziej jak tyko w parafialnej kaplicy.

jn

 

 

Reklama