Są już łuki nowego wiaduktu w Grodzisku Mazowieckim

 

Trwa przebudowa wiaduktu nad torami czyli najważniejszej przeprawy przez linię kolejową w Grodzisku Mazowieckim. Nowoczesny most ma być gotowy na 1 marca 2014 roku.

Szybko postępują prace budowlane przy gruntownym remoncie wiaduktu drogowego nad linią kolejową Warszawa- Łódź. We wtorek rozpoczęła się instalacja ostatniego elementu łuku. Jeden przyczółek jest już wykonany. W drugim tygodniu lipca zacznie się proces opuszczania konstrukcji mostu, a po 22 lipca rozpocznie się rozbiórka starego wiaduktu.

Nowa przeprawa będzie miała długość prawie 90 metrów, zaś jej szerokość wyniesie 17 metrów. Po obu stronach będą chodniki. Od strony ulicy 3 Maja pojawią się ekrany dźwiękoszczelne.

Bliskość autostrady A2 oraz dzielnic przemysłowych Grodziska Mazowieckiego spowodowały, że wiadukt został zaprojektowany tak, by unieść maksymalne obciążenia -nawet do 80 ton.

-Wszystkie prace przebiegają sprawie. Wygląda więc na to, że przeprawa zostanie oddana zgodnie z umową na przełomie lutego i marca 2014 roku.

Reklama