Rada Gminy Wiskitki za termomodernizacją szkół

SONY DSC

Rada Gminy Wiskitki podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu i złożenie wniosku o jego dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w sprawie zabezpieczenia środków, niezbędnych na realizację projektu w przypadku umieszczenia na liście rankingowej i otrzymania decyzji o przyznaniu finansowania. Uchwała dotyczyła termomodernizacji czterech gminnych szkół: szkoły i hali sportowej w Guzowie, szkoły w Miedniewicach oraz dwu szkół we Franciszkowie.

Projekt dotyczy różnego zakresu prac w zależności od placówki, od wymiany okien i docieplenie budynków po modernizacje kotłowni i zainstalowanie pomp ciepła, które pozwalają na poczynienie znacznych oszczędności energetycznych, oraz zmniejszenie rachunków.

Gmina ubiega się o dofinansowanie na projekt wart w sumie około 1mln 800 tys zł. Dofinansowanie może wynieść nawet do 80% kosztów inwestycji, co oznacza, że samorząd musiałaby wyłożyć z własnego budżetu 20% kosztów.

Podjęcie uchwały nie oznacza gwarancji otrzymania dotacji. – Warto o nią jednak zawalczyć, bo można pozyskać duże fundusze, które pozwolą rozwiązać część problemów naszych szkół- mówi wójt Gminy Grzegorz Miastowski. Wyniki konkursu powinny być znane jeszcze w tym roku./ red

Reklama