Rada Miasta Żyrardowa w pełnym składzie

Rada Miasta Żyrardowa znów w pełnym składzie. Na ostatniej Sesji Rady Miasta 29 sierpnia br. zaprzysiężona została Monika Gwiaździńska- Wrzesień (PO). Nowa radna objęła mandat po zmarłym w czerwcu br. Eligiuszu Łukasiewiczu (PO).

SONY DSC

To pierwsza kadencja w Radzie Miasta Moniki Gwiaździńskiej- Wrzesień. Radna będzie sprawowała mandat do końca kadencji rady, czyli przez ponad rok.

Na razie nie wiadomo czy i w których komisjach zasiądzie. Partia, z której listy startowała dziś znajduje się w defensywie. Prezydent (z listy PO) czekający na wynik referendum w sprawie jego odwołania, nieustannie krytykowany przez wszystkie ugrupowania opozycyjne, ma niewielki wpływ na decyzje Rady Miasta. Platforma Obywatelska dziś stanowiąca mniejszość w RM sama zdaje się chwiać w posadach. Ostatnio z funkcji szefa klubu PO w RM rezygnację złożył Robert Loppe. Żaden z radnych PO nie chciał też objąć przewodnictwa w Komisji Gospodarki Komunalnej, Planu Przestrzennego i Ochrony Środowiska po zmarłym Eligiuszu Łukasiewiczu./ AW

Reklama