Rekordowe bezrobocie, PUP bez pieniędzy

Powiat Żyrardowski ma rekordowe bezrobocie. Jest to również rekord na Mazowszu Zachodnim. Na koniec lipca wyniosło ono prawie 16,5%. Tymczasem Powiatowy Urząd Pracy w Żyrardowie nie ma pieniędzy na pomoc bezrobotnym.

SONY DSC

Dziś PUP w Żyrardowie ma niewiele do zaoferowania rejestrującym się, przyznaje dyrektor placówki Jan Maciejski. -Sytuacja jest beznadziejna. Nie ma pieniędzy na walkę z bezrobociem i nie ma szans by do końca roku pojawiły się jakieś dodatkowe fundusze- mówi.

Bezrobotni mogą skorzystać jedynie z konsultacji z doradcą zawodowym. Na założenie własnej firmy ma szansę tylko 20 osób, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Na szkolenia mogą liczyć tylko tacy bezrobotni, którzy zagwarantują, że po szkoleniu uzyskają zatrudnienie. Dodatkowo osoby te powinny być albo mężczyznami do 30 roku życia, lub osobami powyżej 50 roku życia. Na staże do konca roku nie ma szans.

Najwięcej bezrobotnych zarejestrowało się w lipcu z terenu Gminy Mszczonów- 24 osoby, z Żyrardowa -20 osób, z  Gminy Puszcza Mariańska – 13 osób, z Gminy Wiskitki-7 osób, i z Gminy Radziejowice- 3 osoby. /Anna Wrzesień

 

Wsteczna:

Najwyższe bezrobocie na Mazowszu wynosi ponad 37% i zostało odnotowane na koniec maja w powiecie szydłowieckim.

Reklama