Święto tenisa stołowego w Grodzisku Maz.

Takiego meczu jeszcze nie było! W niedzielę (1.09) o godz. 16.00 w Grodzisku Mazowieckim wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki towarzyskim spotkaniem z gwiazdami superligi zainauguruje sezon 2013/2014. Na parkiecie nie zabraknie byłych i obecnych medalistów mistrzostw Polski i Europy.

plakat_bogoria_vs_all-stars_maly

To będzie mocne wejście w nowy sezon, który zapowiada się najbardziej pasjonująco w historii. Z jednej strony zagrają opromienieni medalami zdobytymi w turnieju ITTF World Tour w Czechach gracze Bogorii: Daniel Górak, Paweł Fertikowski i Robert Floras. Ten pierwszy wywalczył tam brązowy medal w singlu – najlepszy wynik w karierze w takiej imprezie, a dwaj ostatni pierwszy raz w karierze triumfowali w gronie deblistów, pokonując faworyzowanych mistrzów Europy z Austrii.

Rywalem wicemistrzów Polski jest doświadczony zespół Superliga All-Stars. W jego barwach wystąpi były zawodnik Bogorii Wang Zeng Yi (obecnie PKS Kolping Frac Jarosław), jego kolega z zespołu Białorusin Jewgienij Szczetinin (zadebiutuje na polskich ligowych parkietach) i Jakub Kosowski (Carbo-Koks TTS Polonia Bytom), który wrócił do ojczyzny po 11 latach gry głównie w niemieckiej Bundeslidze.

Wysoki prestiż tej konfrontacji dodają nazwiska i osiągnięcia głównych aktorów. Górak to aktualny mistrz Polski, Floras i Wang – brązowi medaliści, Szczetinin – medalista mistrzostw Europy w deblu i drużynie, a Kosowski – były mistrz Polski i zawodnik typowany do ścisłej czołówki rankingu indywidualnego rozgrywek w nowym sezonie. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje starcie ofensywnego (gracze Bogorii) z defensywnym stylem gry (Szczetinin), które może być jego widowiskową ozdobą.

Niedziela z tenisem stołowym w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się już o 13.00 turniejem rodzinnym. Na początek nadchodzącego sezonu fani 40-milimetrowej białej piłeczki w Polsce czekali aż 86 dni.

Mecz All Staras vs Bogoria będzie transmitowany na żywo (godz.16:00) na oficjalnej stronie Wchodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego superliga.com.pl

Reklama