Zwolennicy referendum w Żyrardowie złożyli podpisy do komisarza wyborczego

SONY DSC

Choć mieli czas do końca sierpnia, zwolennicy odwołania prezydenta Andrzeja Wilka i referendum w tej sprawie, już złożyli listy z podpisami do komisarza wyborczego w Płocku. W sumie uzbierano ich niemal 4 tysiące. Jednocześnie ze specjalnej strony internetowej poświęconej referendum, zniknął licznik głosów a pojawiły się podziękowania za złożenie podpisów.

To nie oznacza, że podpisy już nie będą zbierane. Inicjatorzy referendum chcą nadal prowadzić akcję zbierania podpisów. Wcześniejsze złożenie podpisów u komisarza wyborczego nie jest bez znaczenia. Im wcześniej zostanie zweryfikowana lista podpisów, tym wcześniej komisarz będzie mógł wyznaczyć termin referendum.

 Aby doszło do referendum potrzeba około 3,5 tys podpisów mieszkańców Żyrardowa uprawnionych do głosowania. Aby referendum było ważne, musi pójść do urn około 6,5 tys mieszkańców Żyrardowa.

Zwolennicy referendum zaczęli zbierać podpisy po tym jak Rada Miasta nie udzieliła prezydentowi absolutorium za 2012 rok, a wcześniej pozytywną opinię w sprawie nieudzielenia absolutorium za 2012 rok wydała Regionalna Izba Obrachunkowa./ red

Reklama