Żyrardów: nie chcą multikina?

Żyrardowscy Radni nie chcą multikina. Taki wniosek może płynąć z faktu, że kolejny raz odrzucili poprawki właściciela budynku do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które uniemożliwiają jego powstanie.

SONY DSC

Rada Miasta Żyrardowa kolejny raz odrzuciła poprawki do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w centralnej części miasta, utrzymując zapis o ograniczeniu powierzchni handlowej na tym terenie do 2 tys m2. Zdaniem właściciela dużej poprzemysłowej hali, tym samym radni pogrzebali projekt powstania regionalnego multikina, centrum handlowego i setek miejsc pracy. Innego zdania są radni głosujący przeciw zmianom. Według nich nic nie stoi na przeszkodzie, by powstało kilkusalowe kino, ale na kolejne markety Rada już nie zamierza dać zgody. Wg Marcina Rosińskiego z PiS, w mieście są już markety wszystkich rodzajów i jego zdaniem nie ma potrzeby by powstawały kolejne.

Dziś w 40 tysięcznym Żyrardowie jest 12 marketów spożywczych (2 kolejne w budowie) market budowlany, kilka meblowych oraz wiele sklepów sieciowych. Jest też jednak ponad 16% bezrobocie.

Reklama