Ruszył IV Turniej o puchar Premiera RP we Franciszkowie

SONY DSC

 We Franciszkowie w Gminie Wiskitki ruszył 2 dniowy turniej eliminacyjny w ramach IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W turnieju bierze udział 16 drużyn dziewcząt i chłopców.

W środę przed południem na Orliku we Franciszkowie pierwsze mecze piłkarskie rozegrało 8 drużyn ze szkół w Guzowie, Franciszkowie, Miedniewicach i Wiskitkach. Choć mecze trwały tylko po 20 minut z 5 minutową przerwą, emocje były naprawdę duże.

 W dopingu nie przeszkodził nawet deszcz. W środę mecze rozegrały młodsze klasy dziewcząt i chłopców. W czwartek do rywalizacji staną uczniowie klas 6 i pierwszych gimnazjum. Po dwu dniach cztery zwycięskie drużyny awansują do rozgrywek powiatowych, i tam będą walczyły o zwycięstwo i przejście do kolejnego etapu rozgrywek, mówi trener Bogusław Antosik.  To pierwszy taki turniej i pierwszy Orlik w Gminie Wiskitki. Boiska sportowe Orlik we Franciszkowie zostały oficjalnie otwarte rok temu w czerwcu.

W sumie rozgrywki w ramach IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP zostaną rozegrane na ponad 130 Orlikach w woj mazowieckim./ Anna Wrzesień

SONY DSC

Reklama