Coraz więcej wypadków z pieszymi

Tylko w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do czterech wypadków. W dwóch z nich uczestniczyli piesi, a w jednym kierujący motorowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze.

SONY DSC

Wczoraj około południa doszło do groźnie wyglądającego wypadku w miejscowości Mszczonów. Kierujący VW Transporterem zderzył się z Fiatem 126p. Kierujący „maluchem” oraz jego pasażerka z obrażeniami przewiezieni zostali do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną zderzenia pojazdów było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego VW, który jak mówił w deszczu nie zauważył nadjeżdżającego drogą z pierwszeństwem Fiata.

Kolejne zdarzenie miało miejsce również wczoraj i również około południa w miejscowości Wiskitki. Kierujący samochodem Daewoo Lanos nie zauważył pieszego i go potrącił. 90-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Żyrardowie, który po badaniach opuścił. Do trzeciego wypadku doszło dziś rano przed godzina 6:00 w Żyrardowie. 22-letnia kierująca Hondą Civic potrąciła 60-letnią kobietę. Poszkodowana nie odniosła większych obrażeń jednak cała sytuacja z początku nie wyglądała zbyt dobrze.

Kolejnym, niestety najgroźniejszym w skutkach zdarzeniem był wypadek w Wiskitkach przed godz. 10. 16-letni chłopak kierujący motorowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne barierki. Z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala gdzie pozostał na obserwacji.

Powyższe zdarzenia jednoznacznie wskazują na brak ostrożności i wyobraźni, zarówno ze strony kierujących, jak i pieszych. Dlatego żyrardowska Policja apeluje o zachowanie rozsądku i zdejmowania nogi z gazu przez kierowców, a pieszych o przechodzenie w miejscach do tego przeznaczonych i nie wchodzenie pod nadjeżdżający pojazd. Miejmy również na uwadze, że pogarszające się warunki atmosferyczne, krótszy dzień nie sprzyjają widoczności na drodze. Dlatego zadbajmy o własne i innych bezpieczeństwo.

sierż. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama