Grodziscy kolarze znów z medalami

sobota-zwycieska_druzyna_mlodzikow

Zawodnicy Grodziskiego Klubu Kolarskiego OPTY Mazowsze, znów wracają z medalami. W kolejnej imprezie rangi mistrzowskiej zdobywają zespołowo złoto, z wyścigów indywidualnych przywożą komplet medali.

W najważniejszej imprezie sezonu kolarskich Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pruszkowie, grodziska drużyna w składzie: Marcin Jodłowski, Jan Kwiatkowski, Jakub Wangin i Karol Matuszczak wywalczyła I miejsce. Za nimi uplasowały się ekipy Sante BSA Tour i MRS Mrągowo. W indywidualnej konkurencji 2000 m na dochodzenie Marcin Jodłowski zdobył srebro, a jego klubowy kolega Jakub Wangin -brąz. Karol Matuszczak dojechał na 4 pozycji, Janek Kwiatkowski – 8. W wyścigu punktowym po kraksie Jakub Wangin zdobył brąz. W wyścigu eliminacyjnym na 4 miejscu rywalizację ukończył Jan Kwiatkowski.

Niedzielne Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza na torze przyniosły kolejne sukcesy młodych zawodników OPTY. W wyścig scratch Marcin Jodłowski wywalczył srebro, Jakub Wangin brąz, wyprzedził ich tylko utalentowany zawodnik BDC Nowy Dwór Maz. Mateusz Pomaski. Wyścig punktowy zdecydowanie wygrał Jakub Wangin przed Adamem Noceniem z BSA i Pomaskim, wyścig eliminacyjny wygrał ponownie Pomaski przed grodziszczanami Janem Kwiatkowskim, Marcinem Jodłowskim i Kubą Wanginem.

W klasyfikacji łącznej na drugie miejsce zajął Wangin i trzecie Jodłowski, wyprzedził ich tylko Pomaski.

W zawodach uczestniczyli również Juniorzy Młodsi i Natalia Morytko. W wyścigu punktowym i eliminacyjnym Jakub Jurasz w klasyfikacji końcowej zajął 3 a Rafał Szewczyk 4 miejsce. /oprac. J&A Media/ fot. GKK OPTY Mazowsze

niedziela-wyscig_punktowy-1m.JakubWangin

Reklama