Jarmark Produktów Regionalnych z Grodzisku Maz.

Ponad 110 wystawców produktów tradycyjnych i regionalnych z całej Polski przyjedzie w najbliższą niedzielę do Grodziska Mazowieckiego, by wziąć udział w Jarmarku Produktów Regionalnych oraz Dożynkach Powiatowych. Swój udział zapowiedzieli pszczelarze, wytwórcy serów, pieczyw oraz przedstawiciele małych browarów.

SONY DSC

Tegoroczne Dożynki Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim będą wyjątkowe. Przed wszystkim dlatego, że udział w Jarmarku Produktów Regionalnych zgłosiło się rekordowo wielu wystawców. W sumie ponad 110. Dzięki temu mieszkańcy miasta i powiatu będą mieli okazje spróbować lub przekonać się do kolejnych tradycyjnych produktów. Na Miejskim Targowisku będzie można znaleźć m.in. tradycyjnie wypiekane kurpiowskie ( i nie tylko) chleby, wędliny regionalne, sery różnego rodzaju w tym sery korycińskie, produkty wytwarzane z miodu, oleje tłoczone na zimno, góralskie oscypki, wyroby skórzane czy rękodzieło artystyczne. Coś dla siebie znajdą też amatorzy trunków. Na Jarmarku pojawią się przedstawiciele małych browarów oraz hurtownicy różnego rodzaju win.

Tegoroczny Jarmark Produktów Regionalnych jest też częścią Dożynek Powiatowych, których głównym wydarzeniem będzie uroczysta Msza św. z udziałem ks. Biskupa Tadeusza Pikusa i oprawą grodziskiego chóru CANTATA. Po części oficjalnej uroczystości dożynkowych na scenie pojawi się Magda Anioł z zespołem, a przed 19.00 rozpocznie się potańcówka z zespołem Pretext. Nowością święta plonów oraz Jarmarku będzie kącik zabaw dla dzieci od 6 roku życia, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji./ red

Reklama