Kronika kryminalna KPP Żyrardów

Dachowanie samochodu

W minioną niedzielę po godzinie 13-ej w Mszczonowie dachował samochód. Jedna osoba trafiła do szpitala.

O dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie oraz kierująca samochodem osobowym Skoda, który dachował. Do zdarzenia doszło 1 września w Mszczonowie. Kierująca Skodą 51- letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem wjeżdżając do rowu, a następnie dachując. Kierująca doznała ogólnych potłuczeń i została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Warszawie jednak jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Dwoje pasażerów samochodu nie odniosło żadnych obrażeń.

Nietrzeźwa nastolatka zaatakowała policjanta

1 września późnym wieczorem patrolujący miasto policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli samochód. Jedna z pasażerek zaatakowała funkcjonariusza policji. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielę tuż przed północą patrolujący miasto policjanci z Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zauważyli poruszający się ulicami z dużą prędkością samochód osobowy. Kierujący samochodem jadąc nagle hamowała po czym ruszała z piskiem opon i zawracał na środku drogi stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci podjęli interwencję i zatrzymali do kontroli kierującego. Kierowca samochodu próbował uciec i jak się później okazało miał ku temu powód ponieważ był nietrzeźwy. Jest to młody mieszkaniec Żyrardowa. W trakcie wykonywania przez policjantów na miejscu czynności służbowych jedna z pasażerek samochodu zaatakowała nagle funkcjonariusza bijąc go po twarzy i głowie. Została obezwładniona i doprowadzona do policyjnego aresztu. Jest to nastoletnia mieszkanka Żyrardowa, która w chwili zdarzenia miała w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w trakcie pełnienia obowiązku służbowego. Czyn ten zagrożony jest kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 sierż. Anna Rabas- Szarska

KPP Żyrardów

Reklama