Manufaktura Satyry po raz IV

Historia Żyrardowa w krzywym zwierciadle, tym razem pod hasłem Wielokulturowość. W sobotę 14 września br. zostaną wręczone nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym Manufaktura Satyry, zostanie też otwarta wystawa prac.

praca Sławomira Łuczyńskiego

Tym razem bezkonkurencyjny był satyryk- rysownik z Pabianic Zbigniew Łuczyński. To on odbierze pierwszą nagrodę w żyrardowskim konkursie Manufaktura Satyry, odbywającym się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Jednocześnie zostanie otwarta wystawa prac, również pozakonkursowych. W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 60 prac 29 autorów. Poza pracami konkursowymi nadesłano też prace pozakonkursowe z kilku krajów świata. Manufaktura Satyry cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Żyrardowa, mówi Zbyszek Kołaczek, pomysłodawca konkursu. Pokonkursowe wystawy są chętnie goszczone w różnych miastach Polski i nie tylko. Przed rokiem wystawa stałą się honorowym gościem na wystawie sztuki we włoskiej Pizie.  W tym roku Włosi nadesłali swoje prace poza konkursem.

Konkurs odbywa się po raz czwarty. W tym na wystawie zostaną zaprezentowane prace na temat „Wielokulturowość” 52 rysowników z Polski, Europy i Kanady./AW

Reklama