Masz układy- masz pracę w samorządzie

Sochaczewskie Forum Samorządowe i PO wzajemnie oskarżają się o kolesiostwo, załatwianie miejsc pracy w urzędach i zatrudnianie rodzin oraz członków partii. Wszystko po dziennikarskiej prowokacji TVN 24 w Sochaczewie, dotyczącej pracy i zysków za legitymację partyjną.

Członek lokalnej młodzieżówki PO (Młodzi Demokraci), zapewnił rzekomego kandydata (dziennikarz TVN 24), że legitymacja to same  zyski. Przede wszystkim można liczyć na płatny staż w Polsce lub Brukseli i ciepłą posadkę  w sochaczewskim starostwie. Kompromitujący materiał natychmiast wykorzystał sochaczewski ratusz. Nie tylko opublikował materiał stacji telewizyjnej na oficjalnej stronie miasta, ale też artykuł swojej gazety Ziemi Sochaczewskiej, sugerując że proceder politycznego przekupstwa PO w Sochaczewie jest zakrojony na szerszą skalę. Członek młodzieżówki PO po publikacjach złożył rezygnację z pracy, zapewnił jednak że padł ofiarą dziennikarskiej manipulacji i własnego niedoświadczenia. Na lokalnym portalu e-sochaczew, oskarżył za to trzech burmistrzów miasta związanych z Sochaczewskim Forum Samorządowym, o takie same praktyki i zatrudnienie na umowę o pracę blisko 75 osób w różny sposób powiązanych z nimi politycznie bądź rodzinnie. Zapewnił też, że w ten sposób miasto zwiększyło wydatki na zatrudnienie o 2,5 mln zł rocznie.

Wydawana przez ratusz gazeta Ziemia Sochaczewska zażądała listy nazwisk miejscowych członków Młodych Demokratów, by móc sprawdzić ilu jest zatrudnionych w sochaczewskim starostwie. Młodzi Demokraci zapowiedzieli, że opublikują listę 75 nazwisk osób zatrudnionych w mieście i jednostkach podległych związanych z burmistrzami razem z siatką powiązań rodzinnych i politycznych. /Anna Wrzesień

Reklama