Oddala się park rozrywki pod grodziskiem

Budowa parku rozrywki ( Adventure World Warsaw) pod Grodziskiem Mazowieckim oddala się. Inwestor nie kupuje nowych gruntów, a miasto zmniejsza planowane dochody z tego tytułu w swoim budżecie.

SONY DSC

Z terenu planowanego parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim zniknęła potężna brama, zainstalowana rok temu na rozpoczęcie budowy. Dziś na placu jest pusto, a o terenie inwestycyjnych świadczą tylko tabliczki informujące, że jest to teren prywatny. Inwestor też nie przygotowuje się do kontynuowania budowy, bo wbrew zapowiedziom nie wykupił kolejnych kilkudziesięciu ha ziemi. Kłopoty z inwestycją, sprawiły też, że do kasy miasta nie wpłyną dochody związane z obrotem ziemią. Samorząd zaplanował wpływ kilku mln zł z tego tytułu. Teraz musiał budżet zmniejszyć o taką kwotę, jakiej spodziewał się w związku z budową parku rozrywki.

Park rozrywki miał powstać na około 150 ha, przy autostradzie A2 i obwodnicy Zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Pierwsi klienci mieli skorzystać z atrakcji w 2015 roku. Jego budowa oficjalnie została ogłoszona latem 2012 roku. Wówczas stanęła potężna brama powitalna, ruszyły też drobne prace archeologiczne i przygotowawcze. Niestety niedługo potem wykonawca, grodziskiego parku rozrywki firma Imtech ogłosiła, że źródłem jego kłopotów finansowych jest m.in. park rozrywki w Polsce. To nie musi przekreślać planów dotyczących inwestycji, z pewnością jednak również tym planom nie pomaga. /redakcja

Reklama