Pijany Litwin wjechał do rowu

SONY DSC

Wczoraj wieczorem pijany kierujący wjechał TIRem do rowu przy krajowej 50. Miał blisko 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 20-tej Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przyjął zgłoszenie, że w miejscowości Nosy Poniatki ( gm. Mszczonów ) przy krajowej 50. leży w rowie TIR. Na miejsce natychmiast wysłana została załoga Ruchu Drogowego. Jak się szybko okazało kierujący, 63 – letni obywatel Litwy był kompletnie pijany. Nerwowo biegał wokół samochodu, a jak wynika z relacji świadków po wjeździe do rowu panicznie próbował z niego wyjechać co jeszcze dodatkowo pogorszyło położenie całego zespołu pojazdów. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzenie wskazało blisko 1,5 promila. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Natomiast pojazd z kilkunastotonowym ładunkiem został wyciągnięty z rowu i zabezpieczony na policyjnym parkingu.

O całej sytuacji powiadomiona została Ambasada Litwy. Teraz zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak wsiadanie za kółko na podwójnym gazie to stwarzanie realnego zagrożenia nie tylko dla siebie, ale i dala innych użytkowników dróg. Dlatego żyrardowska Policja apeluje o więcej wyobraźni i rozsądku.

sierż. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama