Ruszyła żyrardowska kampania referendalna

SONY DSC

Kampania referendalna w sprawie odwołania prezydenta Żyrardowa Andrzeja Wilka rozpoczęła się. W piątek odbyła się konferencja prasowa, od soboty pojawią się plakaty, bannery, będą też rozdawane specjalne ulotki.

Nie będzie rozmachu, ale materiały informacyjne mają dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, zapowiedział pełnomocnik akcji referendalnej Dariusz Kaczanowski. Między innymi temu ma służyć wymowny filmik złożony ze zdjęć ruder, zaprezentowany podczas konferencji prasowej, obrazujący listę zarzutów wobec urzędującego prezydenta. Film ma być tylko jednym z narzędzi kampanii. Poza tym do rąk mieszkańców trafią ulotki, gazetka referendalna, będą też plakaty oraz bannery. Dystrybucja ulotek ma się zacząć już w sobotę na największych osiedlach miasta oraz na żyrardowskim targowisku.

Już wiadomo, że plakatów nie będzie na miejskich słupach ogłoszeniowych oraz w autobusach, bo na to nie wyrażono zgody. Inicjatorzy referendum stawiają zatem na bezpośredni kontakt, Internet i pocztę pantoflową.

Inicjatorami referendum było 5 mieszkańców Żyrardowa nie związanych z żadnym ugrupowaniem politycznym. W ciągu miesiąca udało się kilkunastu wolontariuszom zebrać komplet podpisów potrzebnych do ogłoszenia referendum. W sumie zebrano około 5 tys podpisów, a wystarczyło zaledwie 3,5 tys.

Mieszkańcy Żyrardowa pójdą na referendum 20 października. Aby było ważne musi zagłosować ok 6,5 tys osób. /Anna Wrzesień

Reklama