Sochaczew: pasaż Duplickiego zmieni się w mały deptak?

Mieszkańcy sochaczewskiego Chodakowa doczekają się ładnego pasażu spacerowego. Ratusz chce zainwestować w pasaż Duplickiego i wykonać ścieżkę rowerową.

DSC02598

Dziś pasaż Duplickiego przebiegający obok filii Miejskiego Ośrodka Kultury oraz stadionu sportowego w Chodakowie jest zaniedbany, nieutwardzony, pozbawiony ławek i kłopotliwy, bo grząski kiedy spadnie deszcz. To jednak już za rok może się zmienić. Burmistrz Sochaczewa chce zainwestować w tej dzielnicy miasta i stworzyć ładne miejsce do spacerów oraz odpoczynku. Jeśli Rada Miejska zgodzi się, za rok w Chodakowie pojawi się chodnik oraz ścieżka rowerowa, zainstalowane zostaną nowe ławeczki i stylowe lampy, a w pobliżu MOK-u i stadionu przybędzie nowych miejsc parkingowych. Cały teren zostanie też odwodniony.

W tym roku powstanie projekt nowego pasażu Duplickiego. W przyszłym inwestycja ma zostać wykonana. W ostatnich latach pasażem nikt się nie interesował. Mieszkańcy Sochaczewa i okolic usłyszeli o nim kilka lat temu, jedynie w kontekście nielegalnej wycinki drzew./ redakcja

Reklama