Grodzisk Maz. ma nowych stypendystów

Grodzisk Mazowiecki ma dwóch kolejnych stypendystów. Obaj otrzymali je za wybitne osiągnięcia sportowe. Są nimi 7 letni zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Europy Karate Fudokan, a także właściciel dwu złotych medali z mistrzostw Polski Antoni Rajzyngier oraz pełnoletni brązowy medalista motocyklowego Pucharu Europy i brązowy medalista mistrzostw Polski Jarosław Gęgniewicz.

SONY DSC

Obaj stypendyści są uczniami grodziskich szkół. Antoni jest uczniem pierwszej klasy oraz wychowankiem grodziskiego klubu sportowego GKKF TORA.

-Przygoda Antoniego ze sportem zaczęła się dość nieoczekiwanie, kiedy na karate zapisało się trzech kolegów Olka. Do dziś trenuje trzech- mówi Ewa Rajzyngier mama Antoniego.

Swoją sportową przygodę wcześnie rozpoczął też drugi ze stypendystów uczeń grodziskiej szkoły samochodowej Jarosław Gęgniewicz. Wszystko zaczęło się kiedy skończył 6 lat i dostał motocykl od taty. Zawodowo zaczął jeździć od 15 roku życia. Miłością do motocykli syna zarazili rodzice. Tato Jarka trenował w jednym z łódzkich klubów motocyklowych.

-Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką formę docenienia talentu i wysiłku naszego syna. To oczywiście nie wystarczy na zakup sprzętu, ale na pewno daje satysfakcję i motywację do dalszej pracy- mówi Monika Gęgniewicz mama Jarosława.

To kolejni grodziscy uczniowie, docenieni za wybitne osiągnięcia sportowe. Nie wykluczone, że wkrótce pojawią się kolejni, bo na ostatniej sesji Rada Miejska wprowadziła zmiany w kryteriach przyznawania stypendiów.

– Do tej pory ze stypendiów korzystali głównie sportowcy, a chcemy by taką możliwość mieli też uczniowie uzdolnieni artystycznie- podsumował zmiany burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński.

Grodzisk Mazowiecki przyznaje uczniom stypendia od kilku lat. Wśród nagrodzonych do tej pory byli głównie sportowcy i laureaci olimpiad./red

Reklama