Żyrardów:4 grodziscy włamywacze w rękach policji

Żyrardowscy „kryminalni” zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-20 lat, którzy dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie Żyrardowa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

DSCN3989

W wyniku pracy operacyjno – rozpoznawczej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ustalili czterech młodych mężczyzn, którzy są sprawcami kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie Żyrardowa, jakie odnotowaliśmy w okresie wakacyjno – jesiennym. Włamywacze działali razem, a ich głównym celem była zazwyczaj kradzież akumulatorów i narzędzi. Wszyscy czterej mężczyźni to mieszkańcy powiatu grodziskiego, którzy byli już wcześniej notowani w policyjnych kartotekach. Najstarszy ze sprawców ma 20 lat, najmłodszy jedynie 18. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyźni popełnili w sumie 19 czynów, w wyniku których straty wyniosły kilka tysięcy złotych.

Mężczyźni złożyli wyjaśnienia oraz wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama