250 sochaczewian skorzysta z komputerów i szybkiego Internetu

Pięćdziesięciu mieszkańców Sochaczewa otrzyma za darmo komputer, zaś dwustu pięćdziesięciu będzie bezpłatnie korzystać z superszybkiego internetu w technologii LTE.

To pomoc dla zagrożonych wykluczeniem cyfrowych, ale z budowy sieci szybkiego internetu skorzystają wszyscy sochaczewianie. Na bazie wybudowanej infrastruktury technicznej miasto będzie mogło rozszerzyć zakres działania sieci i wykorzystywać ją do innych celów, zapewnia z-ca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński.

Komputery trafią do mieszkańców miasta za sprawą projektu pod nazwą „Sochaczew miasto e-innowacji”, na które udało się pozyskać 2,5 mln zł. Jeszcze trwa nabór osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, chętnych do podłączenia bezpłatnie Internetu, wkrótce zostanie wybrany wykonawca sieci. Komputery trafią do mieszkańców pod koniec przyszłego roku.

W ramach projektu wszyscy jego uczestnicy będą mieli zapewnione szkolenia, pomoc techniczną a także opłaty za dostęp do Internetu oraz serwis.

Projekt nie jest w mieście nowością. W pierwszej edycji podobnego projektu komputery otrzymało 150 mieszkańców miasta, kilka trafiło też do miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie. /Anna Wrzesień

Reklama