Filmowa uczta w Żyrardowie

Mądre, poruszające, opowiadające o skomplikowanym współczesnym świecie, lub zwracające uwagę na ważne społeczne sprawy. Takie właśnie filmy będą mogli zobaczyć mieszkańcy Żyrardowa i okolic w najbliższy weekend w Centrum Kultury w czasie Filmowych Spojrzeń Festiwalowych. Żyrardowski DKF im Marty i Karola Marczaków, na sobotę i niedzielę przygotował 4 głośne obrazy: Więcej niż miód, Przeszłość, Holly motors, Raj: Wiara.

Nie przypadkiem przegląd rozpoczyna się od projekcji znakomitego filmu dokumentalnego zatytułowanego „Więcej niż miód”, to właśnie w Żyrardowie w latach 30 tych powstawały pierwsze polskie filmy przyrodnicze w pracowni Marty i Karola Marczaków. Dokument o pszczołach, jest więc filmem zgodnym z duchem i ideą przyświecającą żyrardowskim przyrodnikom, artystom, których imię nosi żyrardowski Dyskusyjny Klub Filmowy- zaprasza Robert Jasiński prezes DKF-u.

wiecej niz miod

kadr z filmu” Więcej niż miód”

Projekt przeglądu filmów festiwalowych dofinansowuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, żyrardowskie Centrum Kultury oraz miasto Żyrardów, dzięki czemu filmy będzie można obejrzeć za darmo. Uczestnicy przeglądów będą też mogli napisać recenzje filmów, z których najlepsze zostaną nagrodzone cennymi książkami i nie tylko.

To nie koniec ambitnego kina w listopadzie. Od 18 do  21 listopada, chętni będą mogli zobaczyć kolejne obrazy : Polowanie, W ciemności -Ondricka Davida, Frances Ha czy Królowie lata./ Anna Wrzesień

Reklama