Medal im. B. Chomicza dla Stanisława Fruzińskiego

W czasie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Grodzisku Mazowieckim Stanisław Fruziński został odznaczony medalem honorowym im. Bolesława Chomicza. Pan Stanisław jest zasłużonym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebnie Kościelnym.

SONY DSC

Medal został przyznany Panu Stanisławowi przez prezesa Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej Waldemara Pawlaka. Odznaczenie wręczył członek zarządu Związku OSP RP Mirosław Gajowniczek, oraz burmistrzowie Grzegorz Benedykciński oraz Piotr Galiński.

Stanisław Antoni Fruziński ma 81 lat i od ponad 60 lat jest strażakiem. Wstąpił do OSP w Kaskach w wielu 19 lat, od 1957 roku jest członkiem OSP w Izdebnie Kościelnym. Jako zawodowy murarz, został głównym wykonawcą budowy strażnicy w tej miejscowości, która trwała od 1969 do 1972 roku. Po kilku latach, kiedy okazało się że strażnica jest za mała, w 1996 roku pan Stanisław zaproponował jej rozbudowę. W rok później prace ukończono.

Stanisław Fruziński pełnił rolę zastępcy naczelnika w zarządzie OSP w latach 1959-1987, prezesa od 1987 do 2001 roku, od 2001 roku pełni funkcję honorowego prezesa OSP do dziś służy radą i wspiera druhów.

Miłość do służby w straży pożarnej przekazał kolejnym pokoleniom w rodzinie. Najpierw córce- Renacie Buzie, która pełniła funkcję wiceprezesa OSP, potem wnukowi Robertowi Łuczyńskiemu.

Odznaczony był kilkakrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa w 1983 roku, Złotym Znakiem Związku OSP w 2008 roku czy odznaczeniem Zasłużony dla Gminy Grodzisk Mazowiecki w 2001 roku.

Reklama