Rodziny czekają na SZLACHETNĄ PACZKĘ

Ruszyła ogólnopolska akcja świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA , skierowana do rodzin, które losowo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. W tym roku w Żyrardowie na pomoc czekają 32 rodziny, w Grodzisku Mazowieckim –około 30 rodzin, w Sochaczewie -na darczyńców czeka jeszcze 12 rodzin.

SONY DSC

Baza rodzin została uruchomiona 16 listopada. Osoby lub grupy osób, które chcą pomóc rodzinom mogą się zapoznawać z ich potrzebami opisanymi na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji najczęściej proszą o żywność, środki czystości, obuwie i ubrania zimowe. Czasem pojawiają się jednak prośby o łóżko, kołdrę czy lodówkę lub pralkę.

 Rodziny wskazują trzy najważniejsze potrzeby. Kolejne darczyńcy mogą zaspokoić o ile będą w stanie to zrobić. Lider projektu oraz wolontariusze zapraszają do włączenia się w akcję osoby, grupy przyjaciół lub pracowników firm. Paczki trafią do potrzebujących 7 i 8 grudnia br.

 Przed rokiem w Żyrardowie nie udało się uruchomić magazynu pomocy. Za to w Grodzisku Mazowieckim udało się przygotować paczki dla 52 rodzin oraz spełnić marzenie jednej z rodzin dotyczące remontu mieszkania. Wówczas w akcję włączyli się też burmistrzowie oraz pracownicy grodziskiego ratusza. Red. www.zyroskop.info.pl

Reklama