Trzy miesiące aresztu za rozbój

Podbiegł do idącej chodnikiem starszej kobiety, przewrócił ją, wyrwał torebkę, po czym uciekł. Jednak dzięki szybkiej i właściwej reakcji świadków oraz Policji sprawca został zatrzymany już w kilka minut po zdarzeniu. Teraz zatrzymany 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

SONY DSC

Do zdarzenia doszło w niedzielę popołudniu, kiedy to do idącej chodnikiem starszej kobiety na ul. Okrzei podbiegł mężczyzna, przewrócił ją, po czym wyrwał torebkę i oddalił się. Sprawca uciekł, jednak dzięki świadkom, którzy natychmiast powiadomili o zajściu Policję jednocześnie nie tracąc ze wzroku kierunku w którym pobiegł mężczyzna oraz dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów z Wydziału Prewencji i Kryminalnego w kilka minut po zdarzeniu na terenie jednej z posesji przy ul. Krótkiej zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Wiele wskazywało na to, że mieli oni bezpośredni związek z niedawnym rozbojem. Podjęte czynności operacyjno – rozpoznawcze oraz zebrane dowody potwierdziły, że sprawcą niedzielnego rozboju był 32-letni żyrardowianin, który już w przeszłości był niejednokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna ten w październiku opuścił Zakład Karny gdzie odbywał karę za podobne czyny. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzą dalsze czynności, które najprawdopodobniej pozwolą na przedstawianie mężczyźnie kolejnych zarzutów za inne przestępstwa.

Wczoraj (20.11.2013) Sąd Rejonowy w Żyrardowie na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za dokonanie rozboju zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 18 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, że już w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw, za które był karany.

 sierż. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama