28 mln na inwestycje. Grodzisk Mazowiecki ma budżet na 2014 rok.

Grodzisk Mazowiecki ma budżet na 2014 rok. W najbliższym roku dochody miasta wyniosą prawie 154 mln zł, ponad 28 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje.

SONY DSC

Najwięcej pieniędzy gmina wyda w przyszłym roku na drogi bo aż 12 mln zł, w dalszej kolejności znalazła się rozbudowa szkoły nr 1, budowa 64 mieszkań komunalnych, przebudowa placów i głównych ciągów publicznych na Osiedlu Kopernik.

Miasto spłaci też część kredytów i wesprze budowę obwodnicy. Choć bez uchybień formalnych, budżet nie spodobał się opozycji. Zdaniem Alicji Pytlińskiej radnej Grodziszczan, budżet jest typowo wizerunkowy, propagandowy i wyborczy. Według niej miasto powinno więcej inwestować przede wszystkim w pomoc społeczną, zaspokojenie potrzeby mieszkania ludzi w godziwych warunkach, zaś rozwój miasta powinien znajdować się na drugim miejscu.

Zgoła innego zdania są radni koalicyjni. Zdaniem radnego Andrzeja Okurowskiego budżet jest logiczną konsekwencją realizacji inwestycji oraz wizji miasta i gminy. Według radnego Jana Morwińskiego to właśnie rozwój miasta sprawia, że gminę stać na większe wsparcie socjalne dla rodzin znajdujących się w złej sytuacji materialnej.

Miasto wyda na pomoc społeczną 17,5 mln zł./ Anna Wrzesień

 

Reklama