Budowa kanalizacji w Gminie Wiskitki na półmetku

SONY DSC

Do 2015 r. ponad 3 tys. osób, czyli przeszło 33 proc. mieszkańców gminy Wiskitki będzie miało dostęp do sieci kanalizacyjnej. Dziś z sieci już korzystają mieszkańcy Guzowa a oczyszczalnia ścieków w Guzowie przyjmuje nieczystości dowożone z okolicznych gmin.

Trwa budowa sieci m.in. w Wiskitkach, częściowo w Działkach i przy drodze krajowej. W połowie przyszłego roku te miejscowości będą już podłączone do sieci.

W 2014 roku rozpocznie się budowa sieci we wsiach: Sokule i Tomaszew. Ostatnim etapem będzie budowa kanalizacji w Łubnie, która zaplanowana jest na 2015 r.

Inwestycja obejmuje budowę 60,5 km sieci kanalizacyjnej wraz z 22 pompowniami ścieków oraz budowę oczyszczalni ścieków w Guzowie. Do połowy 2015 roku dostęp do sieci kanalizacyjnej zyskają miejscowości: Guzów, Guzów Osada, Starowiskitki Parcel, Cyganka, Wiskitki, Morgi, Działki, Sokule, Tomaszew, Łubno.

Projekt otrzyma blisko 26 mln zł unijnego dofinansowania. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2010 r., jego zakończenie zaplanowano na 2015 r. Po zakończeniu projektu gmina będzie ubiegała się o fundusze na budowę sieci w pozostałych miejscowościach takich jak Miedniewice, Franciszków czy Jesionka. /J&A Media

Reklama