Kolarstwo: Urszula Łoś mistrzynią Polski

DSC_0102

W dniach od 7 do 8 grudnia na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyły się mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet w omnium sprinterskim w kategorii open. Mistrzostwo Polski zdobyła Urszula Łoś, która wygrała pięć z sześciu konkurencji wchodzących w skład omnium (500 m ze startu lotnego, sprint, scratch, 250 m ze startu zatrzymanego, keirin, wyścig punktowy). Dużego pecha miała Ola Sołaga, która była wysoko w klasyfikacji generalnej, ale kraksa uniemożliwiła jej ukończenie wyścigu, przez co wylądowała na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W Pucharze Świata w Aguascalientes w Meksyku piąte miejsce w wyścigu na dochodzenie zajęła Eugenia Bujak, natomiast Natalia Rutkowska, również z GKŻ, 19 miejsce w wyścigu na 500m. W wyścigu drużynowym na dochodzenie Eugenia Bujak wraz z Katarzyną Pawłowską, Małgorzatą Wojtyrą i Edytą Jasińską były szóste.