Kronika PSP Żyrardów (tlenek węgla, wypadki i pożar)

We poniedziałek 23.12.2013 r. ok. g. 15.28 mieszkańcy budynku przy ul. Żabiej w Żyrardowie zaalarmowali strażaków o pożarze butli gazowej w jednym z mieszkań. Po dojeździe na miejsce zastano właściciela lokalu stojącego pod ścianą budynku i próbującego zakręcić zawór butli gazowej podłączonej do kuchenki turystycznej. Strażacy schłodzili butle wodą, zakręcili zawór a następnie za pomocą miernika gazowego sprawdzili mieszkanie w którym doszło do pożaru. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia i po ponad pół godzinnej akcji zakończono działania.

 SONY DSC

W wigilijne przedpołudnie od godz. 09.42 dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz zastęp z OSP Mszczonów brały udział w likwidacji skutków zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze nr 50 w miejscowości Badowo – Mściska. W wyniku zderzenia poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów, których do szpitala odwiozły dwie karetki pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz usunęli za pomocą sorbentu plamę rozlanego na jezdni oleju.

W środę 25.12.2013 r. o godz. 10.40 dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz dwa z OSP Wiskitki zostały wysłane do kolizji drogowej na autostradzie A 2 w pobliżu węzła Wiskitki. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział 4 samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie 14 osób w tym sześcioro dzieci. Po przebadaniu przez zespół pogotowia nie stwierdzono obrażeń u podróżnych i pozwolono im pozostać na miejscu. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli akumulatory i usunęli plamę rozlanego oleju. Teren zdarzenia przekazano protokolarnie zarządcy drogi. W prawie dwugodzinnych działaniach brało udział 7 strażaków z JRG Żyrardów oraz 10 strażaków z OSP Wiskitki.

W czwartek 26.12.2013 r. o godz. 13.07 trzy zastępy ratownicze zostały wezwane do zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ul. Dworcowej w Mszczonowie. Na miejscu swoje działania przy poszkodowanym prowadził zespół pogotowia ratunkowego. Ponieważ stan mężczyzny pogarszał się na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Strażacy pomogli załodze pogotowia w przetransportowaniu poszkodowanego oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca. Po przewietrzeniu łazienki ponownie uruchomiono piec gazowy w łazience, ponieważ stężenie tlenku węgla rosło i przekroczyło dopuszczalne wartości, zakazano pozostałym domownikom korzystania z urządzenia do czasu wykonania pomiarów przez kominiarza. W prawie półtoragodzinną akcję zaangażowanych było 7 strażaków z JRG Żyrardów oraz 6 strażaków z OSP MSzczonów.

W piątek 27.12.2013 r. o godz. 18.33 Straż Miejska przekazała informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Jedności Robotniczej i Środkowej w Żyrardowie. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie kobiety kierujące pojazdami. Wysłane na miejsce dwa zastępy ratownicze z JRG Żyrardów udzieliły pomocy poszkodowanym poprzez założenie kołnierzy ortopedycznych, podaniu tlenu i zabezpieczenie przed utratą ciepła. Po przyjeździe karetek pogotowia poszkodowane osoby odwieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. W dwu i półgodzinnej akcji brało udział 7 strażaków.

W niedzielę 29.12.2013 r. od godz. 20.34 trzy zastępy gaśnicze brały udział w gaszeniu pożaru budynku stodoły w miejscowości Franciszków. Wewnątrz znajdowało się siano, słoma oraz styropian. Pożar ugaszono dwoma prądami wody, następnie przystąpiono do wyniesienia z wnętrza palnych materiałów i dogaszeniu zarzewi ognia. W akcję trwającą ponad trzy i pół godziny zaangażowano 4 strażaków z JRG Żyrardów oraz 13 strażaków z OSP Jesionka i Wiskitki.

oprac. Piotr Grzelecki oficer prasowy Komendanta PSP w Żyrardowie

Reklama