Kursy komputerowe dla dorosłych w Wiskitkach

Blisko trzydziestu mieszkańców gminy Wiskitki, Puszcza Mariańska i Bolimów bierze udział w szkoleniach komputerowych realizowanych w ramach projektu Kursy komputerowe szansą na aktywizację mieszkańców z terenu LGD Echo Puszczy Bolimowskiej.

SONY DSC

Dzięki kursom uczestnicy projektu mają nauczyć się obsługiwać komputer oraz korzystać z popularnych narzędzi takich jak skrzynka mejlowa oraz popularnych stron internetowych.

-Szkolenie odbywa się w dwóch grupach (podstawowej i zaawansowanej), utworzonych ze względu na stopień znajomości obsługi komputera. Grupy liczą po 14 osób- mówi Marzena Gruszczyńska z Urzędu Gminy Wiskitki. Szkolą się głównie panie, jest ich dwadzieścia pięć, panów jest trzech.

Szkolenia ruszyły na początku grudnia i potrwają do 19 lutego. W sumie, na szkolenie każdej grupy przewidziano 40 godzin lekcyjnych.

Zajęcia prowadzone są w systemie wieczorowym. Prowadzi je Pani Radosława Paperowanauczyciel informatyki. Wszyscy uczestnicy projektu mają zapewnione materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Zakończenie kursu przewidziano 20.02.2014 r./red

Reklama