Sylwester pod gołym niebem lub w kinie

SONY DSC

Mieszkańcy Mazowsza Zachodniego mogą spędzić Sylwestra na kilka sposobów. Najpopularniejszy to toast i życzenia na głównym placu miasta lub miejscowości i pokaz sztucznych ogni przygotowany przez samorząd. Tak będzie w Grodzisku Mazowieckim, Żyrardowie, Sochaczewie i po raz pierwszy w Wiskitkach. Tym razem jest też propozycja dla miłośników kina. Na specjalne pokazy zaprasza grodziskie kino w Centrum Kultury.

 

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą spędzić tegorocznego Sylwestra na dwa sposoby. Zwolennicy zabawy pod gołym niebem i pokazu fajerwerków powinni już o 23.00 udać się do Parku Skarbków, gdzie w tym roku odbędzie się zabawa przy muzyce na żywo, miłośnicy kina mogą wybrać się na Sylwestrowe pokazy filmów w grodziskim Kinie w CK.

 

Tegoroczny Sylwester pod gołym niebem ma w mieście wyjątkowy charakter. Mieszkańcy miasta mają dodatkowy powód do świętowania, bo kilka miesięcy wcześniej niż się spodziewano zostanie otwarty nowy wiadukt nad torami, który zastąpił starą przeprawę.

 

To dlatego zabawa odbywa się w Parku Skarbków. To tu zainstalowano scenę, na której przed północą pojawią się artyści z zespołów Live Cover Band oraz Respect, którzy zapewnią wspaniałą zabawę, wykonując utwory rozrywkowe. O północy odbędzie się kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

 

Równie wiele emocji czeka tych, którzy wybiorą się do kina. Sylwestrowy pokaz rozpocznie się o godzinie 21.00 światowym hitem „Hobbit: Pustkowie Smauga” o północy zebrani w kinie wzniosą toast lampką szampana, zaś po życzeniach wszyscy będą mogli zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu „Smak życia 3, czyli chińska układanka”.

 

Na zabawę pod gołym niebem mogą też od 23.00 liczyć mieszkańcy Sochaczewa. Scena jest przygotowana na Placu Kościuszki. Zabawa rusza już o 22.00.

 

Jak co roku na pokaz sztucznych ogni mogą liczyć mieszkańcy Żyrardowa. Po raz pierwszy na Plac Wolności obok gminnej choinki mogą przyjść mieszkańcy Wistkitek, których również czeka pokaz fajerwerków. /red

Reklama