Ubogi, ale poprawnie skonstruowany. Powiat żyrardowski ma budżet na 2014 rok

SONY DSC

Radni Powiatu żyrardowskiego przyjęli jednogłośnie budżet na 2014 rok. Nie jest to dobry budżet, ale jedyny jaki dało się utworzyć. Jego największą zaletą jest to, że zachowuje wszystkie wskaźniki i nie przekracza indywidualnego wskaźnika zadłużenia.

-Na koniec 2014 roku zadłużenie powiatu wyniesie 51% i mieści się ono w dopuszczalnym indywidualnym wskaźniku – zapewniał starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz.

Choć smutny, to jednak sukces. Powiat żyrardowski, który przejął zadłużenie sprywatyzowanego szpitala, w ostatnim roku przekroczył 60% próg zadłużenia. Zaraz potem jednak rozpoczęła się restrukturyzacja zadłużenia. W jej ramach spłacono kredyty na kwotę ponad 9 mln zł, wydłużono czas spłaty kredytów i ograniczono część kosztów.

W efekcie udało się zachować wskaźniki, ale jest to kolejny budżet na przetrwanie. Na inwestycje został przeznaczony 1% budżetu, na modernizację zniszczonych dróg zapisano zaledwie ok pół mln zł.

Jedynym znaczącym wydatkiem będzie opracowanie dokumentacji na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół na ulicy Bohaterów Warszawy w Żyrardowie.

Budżet wyniesie 56 mln złotych./ Anna Wrzesień

Reklama