Grodziski wiadukt otwarty

SONY DSC

Grodziski wiadukt (droga woj nr 579) zamknięty od roku dla ruchu kołowego został otwarty. O ósmej rano pojechały nim pierwsze samochody, przestał też obowiązywać zakaz wjazdu do miasta dla ciężarek powyżej 10 ton.

Tym samym kończy się koszmar komunikacyjny w mieście, mieszkańcy odzyskują podstawową przeprawę przez tory, zaś kierowcy jadący autostradą A2, mogą z niej bez obaw, że utkną w korku zjeżdżać na węźle Grodzisk Mazowiecki.

31 grudnia 2013 roku w samo południe odbyło się poświęcenie nowego wiaduktu, którego trwałość jest określana na 100 lat. 1 stycznia rano wiadukt został otwarty.

Jest to pierwsze i udane przedsięwzięcie realizowane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w systemie projektuj i buduj. Prace budowlane trwały niecały rok. Zgodnie z projektem obiekt powinien zostać oddany do użytku 1 kwietnia 2014 roku. Na szczęście wykonawcy udało się sprawnie przeprowadzić prace, nie pojawiły się też dodatkowe trudności.

Z otwarciem wiaduktu kończy się zakaz wjazdu do miasta dla ciężarówek powyżej 10 ton, kończą się też kłopoty mieszkańców Osiedla Łąki, przez które poprowadzono objazd drogi wojewódzkiej./Anna Wrzesień

 

Reklama