Hołownia otworzył Grodziski Salon Pisarzy

SONY DSC

Spotkaniem z Szymonem Hołownią, dziennikarzem, pisarzem, publicystą Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim zainaugurowała Grodziski Salon Pisarzy. Dzięki projektowi w ciągu roku ma się odbyć kilka spotkań z pisarzami lub znanymi postaciami świata publicznego. W ten sposób placówka chce zachęcić do czytelnictwa oraz korzystania z zasobów bibliotek mieszkańców miasta i gminy.

To mają być głośne nazwiska, które przyciagną na spotkania wielu mieszkańców Gminy Grodzisk Mazowiecki. Goście Salonu zostali wytypowani przez samych czytelników na bibliotecznym Facebooku. Wśród pożądanych osobowości pojawiły się: m.in. Wojciech Cejrowski, Artur Andrus, Beata Tyszkiewicz czy Nina Andrycz.

Wprawdzie przy bibliotece już istnieje Dyskusyjny Klub Książki, ale skupia on wyrobionego czytelnika. W ramach spotkań DKK 17 lutego pojawi się Sławomir Koper, autor biografii i książek inspirowanych znaną i nieznaną historią. Celem Grodziskiego Salonu Pisarzy jest zaproszenie tzw. „głośnych nazwisk”.

W roku 2013 Biblioteka skupiła się na remontach, budowach i modernizacjach, głównie w Pawilonie Kultury, ale nie tylko. -W tym roku naszym priorytetem jest popularyzacja czytelnictwa oraz biblioteki. Będziemy zachęcać mieszkańców gminy, którzy jeszcze nie są naszymi czytelnikami do odwiedzenia nas i skorzystania z księgozbioru, czytelni, mediateki czy szerokiej palety zajęć- mówi Dorota Olejnik dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Przed spotkaniem z Szymonem Hołownią odbyła się krótka prezentacja grodziskich bibliotek oraz jej działań. Takie autoprezentacje będą odbywać się przed każdym spotkaniem ze znaną postacią życia publicznego w ramach Grodziskiego Salonu Pisarzy. Spotkanie z Hołownią przyciągnęło kilkaset osób. W czasie spotkania widzowie mogli zadawać pytania autorowi, a poprowadziła je dziennikarka Radia Bogoria Elżbieta Abramczyk./red

Reklama