Karol pierwszym grodziszczaninem 2014 roku

Szare oczy, 58 centymetrów wzrostu, prawie 4 kilo wagi i wyjątkowo spokojne usposobienie. Tak wygląda Karolek, pierwszy urodzony w 2014 roku grodziszczanin, którego gmina Grodzisk Mazowiecki przywitała prezentem.

SONY DSC

Wielofunkcyjny wózek dobrej marki jest wręczany pierwszemu grodziszczaninowi od 5 lat. Do tej pory wózki otrzymywali głównie chłopcy, w 2014 roku jest podobnie. Pierwszym urodzonym w nowym roku grodziszczaninem okazał się być Karolek Pietraszek, syn państwa Małgorzaty i Piotra z Odrano- Woli. Chłopczyk miał przyjść na świat 30 grudnia, ale urodził się w pruszkowskim szpitalu w pierwszej godzinie Nowego Roku.

Tego samego dnia rodzice dowiedzieli się, że ich syn może być wyjątkowym szczęściarzem, bo jest szansa, że jest pierwszym dzieckiem z terenu gminy w 2014 roku. Po zgłoszeniu się do Wydziału Promocji Urzędu Miasta, przypuszczenia rodziców potwierdziły się.

Chłopczyk ma już rodzeństwo, starszego o 12 lat brata Jakuba. Karolek jest wyjątkowo grzecznym dzieckiem. Na razie nie sprawia żadnych kłopotów. W czasie wręczenia dyplomu gratulacyjnego oraz wózeczka 28 stycznia w czasie Sesji Rady Miejskiej smacznie spał, niczego nieświadom./ Anna Wrzesień

Reklama