Powiat zbyłby udziały szpitala CZMZ

SONY DSC

Powiat żyrardowski rozważa oddanie udziałów szpitala w zamian za zastrzyk gotówki lub długotrwałe inwestycje w szpitalu. Pieniądze są potrzebne na remont zabytkowej placówki, doposażenie i przeprowadzenie do 2016 roku tzw. standaryzacji.

Rozmowy trwają od kilku miesięcy. Starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz ostrożnie zapewnia, że przekształcony w ostatnich latach w spółkę prawa handlowego szpital, na razie nie poszukuje inwestora. Przyznaje jednocześnie, że spółka nie jest w stanie sama przeprowadzić dużych inwestycji takich jak: gruntowne remonty, przebudowy czy zakup kosztownego sprzętu medycznego. Zdaniem starosty, są więc ciągle trudności we wprowadzeniu placówki w XXI wiek.

Dlatego Wojciech Szustakiewicz przewiduje, że pod koniec 2014 roku może zapaść decyzja o zbyciu udziałów spółki. Nabywcą byłby znany już powiatowi partner prowadzący 13 szpitali w Polsce, w tym powiatowe. Chodzi o właściciela Grupy Nowy Szpital, z którym powiat żyrardowski prowadził rozmowy dotyczące objęcia połowy udziałów przed komercjalizacją placówki w 2007 roku./ Anna Wrzesień

Reklama