Sezon – Cheer- rozpoczęty !

 

kasia

Nadeszła wreszcie oczekiwana zima, a z nią nowy sezon turniejowy cheerleaders.
Jak dobrze policzyć to nasz ‚Mały Jubileusz’ – 5 lecia, gdy po raz pierwszy sekcja tańca cheerleaders wyjechała na pierwsze tego typu zawody. Pierwsze zawody odbyły się z udziałem mszczonowskich tancerek w Garwolinie, gdzie grupa ze szkoły podstawowej zajęła wtedy III miejsce, dając tym samym znak, że o Mszczonowie będzie w polskim cheerleadingu jeszcze głośno. Dziś te same dziewczęta, które już kończą gimnazjum nadal zachwycają swoim wdziękiem i umiejętnościami, które ciągle rozwijają, by stać w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Zespół Fresh podczas swojego już szóstego występu w Garwolinie rozgromił rywalki w swojej kategorii wiekowej, zajmując I miejsce w pierwszym z cyklu turniejów Grand Prix Polski Cheerleaders 2014. Dodatkowo nasze duety: Tatiana Saławjowa i Karolina Zdzieszyńska oraz Aleksandra Krześniak i Honorata Szydlik nie dały szans rywalkom, zajmując kolejno I i II miejsce. Oczywiście to tylko przedsmak tego, co dziewczęta szykują na tegoroczne Mistrzostwa Polski 2014, które odbędą się w marcu w Łochowie.

Ale sukcesów nie ma końca. Debiutujący zespół Fresh Dance -gimnazjum- również zajął
I miejsce w dywizji pom dance, co mamy nadzieję będzie wstępem do ich dalszych sukcesów. Oba zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, które niewątpliwie są nagrodą za ich ciężką taneczną pracę.

Bardzo trudne zadanie miały młodsze zespoły: Fresh Junior i Freshky, które w dywizji pom dance
w kategorii junior młodszy (szkoła podstawowa) miały do pokonania bardzo dużą ilość zespołów
z całej Polski [kategoria ta jest najbardziej popularna w polskim cheerleadingu]. Debiut swój miała grupa Freshky – uczniowie klasy III ze szkoły podstawowej w Mszczonowie, którzy od września 2013r. zaczęli swą taneczną przygodę. Swym wdziękiem, radością z tego, co robią oczarowały całą publiczność w garwolińskiej hali sportowej. Wprawdzie zajęli VII miejsce i nie dostali się do finałowej szóstki, jednak dla nas jest to ogromny sukces tej grupy, która daje nadzieję na przyszły sukces młodszego pokolenia. Nasz starszy zespół – Fresh Junior (klas IV-VI), który swą taneczną przygodę rozpoczął już w 2011r. zaprezentował się wspaniale w nowych strojach
i nowym układem choreograficznym pt. „muppets show„. Niestety, konkurencja była ogromna
i zespół przegrał kilkoma punktami, zajmując ostatecznie IV miejsce. Nas to jednak nie załamuje, bo wiemy
co musimy poprawić i nad czym jeszcze popracować. Zespoły w tej kategorii z każdym rokiem są coraz silniejsze,
a naszym zadaniem jest dotrzymać im kroku, bo sukces cieszy ale porażka- uczy.

W tym radosnym dla nas czasie serdeczne podziękowania pragniemy złożyć:

Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mszczonowie, które otrzymały finansowy patronat
nad naszymi zespołami, a także Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Olimpijczyk 2008„, dzięki któremu ich formalne wsparcie pozwala nam pozyskiwać sponsorów i promować nasze osiągnięcia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę firmy MIM -Trans z Nowej Bukówki, która zawsze bezpiecznie dowozi nas na turnieje na terenie całej Polski oraz firmom: ‚Geotermia Mazowiecka S.A.’ i ‚MOSTVA Sp. z o.o.‚, które przyczyniły się w znaczący sposób do tego, by nasza młodzież wyglądała pięknie w nowych strojach.

Ale przede wszystkim dziękujemy Rodzicom dzieci i młodzieży, bo to ich determinacja i poświęcenie pozwala młodemu pokoleniu dalej się rozwijać i sławić imię Mszczonowa poza granicami naszego miasta, powiatu
i województwa.

Z cheerleaderskim pozdrowieniem

sekcja tańca sportowego-cheerleaders

Reklama